Akcja Lato 2018

Akcja Lato 2018

Wakacje to dla większości z nas najbardziej oczekiwany okres w całym roku. To czas, który możemy przeznaczyć na odpoczynek, zwiedzanie nowych miejsc oraz rozwijanie swoich pasji.

Od kilku lat Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje Akcję Lato dla dzieci i młodzieży pozostających na wakacje w domu. Taki wypoczynek w mieście wcale nie musi być nudny. Zajęcia sportowe, połączone z elementami profilaktyki uzależnień, promujące zdrowy styl życia w środowisku dzieci i młodzieży, stanowią alternatywę spędzania wolnego czasu.Pracownicy Sekcji Profilaktyki UzależnieńMiejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, na stoisku profilaktycznym będą prowadzili quizy, warsztaty z alkogoglami i narkogoglami, zabawy z kuponami oraz inne gry i zajęcia profilaktyczne, dostarczając uczestnikom rzetelnych informacji o zagrożeniach związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, wykształcając w nich umiejętności interpersonalne i psychospołeczne.

Dla młodych lubinian przygotowano szereg atrakcji, gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz różnych zajęć sportowych. Piłka nożna, tenis, siatkówka, wspinaczka czy pływanie – to dyscypliny, w których będzie można spróbować swoich sił i powalczyć o atrakcyjne nagrody. Podczas Akcji Lato 2018 możliwe będą także gry i zabawy ze znanymi lubińskimi sportowcami m.in. Kają Załęczną czy taż zawody na łyżworolkach z Natalią Czerwonką. Na terenie basenów zewnętrznych odbędzie się plażowy turniej piłki ręcznej i siatkówki.

Akcja Lato 2018 rozpocznie się od 2 lipca i potrwa do 30 sierpnia.

WAŻNE !!!

Udział w imprezach sportowo-profilaktycznych jest równocześnie wyrażeniem zgody
na udostępnienie wizerunku na stronie internetowej MOPS w Lubinie oraz w TV Lubin
i „Wiadomościach Lubińskich”(w celach informacyjnych i promocyjnych).