Akcja profilaktyczna „Prewencja Teatralna”

Akcja profilaktyczna „Prewencja Teatralna”

27 października br., w Centrum Kultury Muza w Lubinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego pn. „Prewencja Teatralna”. Uczestnikami finału byli uczniowie z trzech szkół: I Liceum Ogólnokształcącego, TEB Edukacji i Zespołu Szkół Integracyjnych.

Akcja zorganizowana została przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Fundacji KGHM Polska Miedź, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Urzędu Miejskiego oraz Fundacji Zjednoczonych Artystów „Fuzja”.

prewencja_teatralna1

Na deskach teatru, uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli okazję zaprezentować problematykę uzależnień widzianą z ich perspektywy. Uzależnienie od papierosów, alkoholu, narkotyków czy Internetu to tylko niektóre przeszkody w byciu szczęśliwym, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Problemy te zostały w poruszający i niekonwencjonalny sposób przedstawione przez młodzież.

Dzięki takim akcjom, młodzi ludzie poznają sposoby radzenia sobie w trudnych życiowych sytuacjach, uzyskują informacje gdzie i do kogo można zwrócić się o pomoc, dlaczego bycie asertywnym przynosi korzyści oraz dlaczego nie warto eksperymentować z substancjami psychoaktywnymi. Siła przekazu zaskoczyła jury. Dojrzałe podejście do tematu, metafora oraz prawdziwość odegranych scen przerosła wszelkie oczekiwania. W finale zwyciężyła grupa teatralna Zespołu Szkół Integracyjnych.

Gratulujemy utalentowanej młodzieży oraz ich opiekunom.

prewencja_teatralna2Fotografie pobrane z: http://www.lubin.pl/teatralnie-o-uzaleznieniach-przemocy-i-samotnosci/