Akcja Profilaktyczna Trzeźwość na Drodze 2019

Akcja Profilaktyczna Trzeźwość na Drodze 2019

Pracownicy Sekcji Profilaktyki Uzależnień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w dniu 22 sierpnia 2019 r, w godzinach od 10.00 do 18.00, zapraszają mieszkańców Lubina, na kolejną edycję akcji profilaktycznej „Trzeźwość na Drodze”. To cykliczne przedsięwzięcie profilaktyczno – edukacyjne, którego celem jest uświadomienie młodzieży i osobom dorosłym jak niebezpieczny jest kierowca prowadzący pojazd po spożyciu substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki).
Na placu przed głównym wejściem do Galerii Cuprum Arena w Lubinie (Amfiteatr przy fontannie) zostanie utworzona strefa symulatorów zderzeń i dachowania oraz stoisko profilaktyczne.
Uczestnicy akcji wezmą udział w warsztacie z alko i narkogoglami, by przekonać się jaka jest różnica w postrzeganiu oraz szybkości reakcji po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków. W symulatorach, w bezpiecznych warunkach i pod okiem licencjonowanych instruktorów, będą mogli doświadczyć co dzieje się z człowiekiem podczas wypadku – w trakcie dachowania i podczas zderzenia.
Symulator dachowania – urządzenie symulujące dachowanie samochodu osobowego. Pasażerowie zajmują miejsca w symulatorze, zapinają pasy, a następnie pojazd zaczyna obracać się wokół własnej osi. Osoby biorące udział w symulacji odczują jak zachowuje się ludzkie ciało wraz z samochodem podczas dachowania.
Symulator zderzeń – pokazuje, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Urządzenie wykonuje jazdę w dół w specjalnych szynach. Uczestnicy symulacji mogą przekonać się jak silną reakcję wywołuje zderzenie z przeszkodą.
Symulacje, zarówno dachowania, jak i zderzeń, przeprowadzone zostaną przez specjalistyczną firmę, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.