Dom Opieki „Szarotka”

INFORMACJA

Z dniem 30 kwietnia 2021r. Dom Opieki „Szarotka” przy ul. Sybiraków 13 zaprzestaje swoją działalność.

Od 1 maja 2021r. zapewnienie całodobowej opieki osobom przewlekle somatycznie chorym oraz osobom niepełnosprawnym fizycznie, będzie realizował Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” przy ul. Kukuczki 39 w Lubinie, utworzony przez organizację pozarządową, której Gmina Miejska Lubin zleciła prowadzenie dps.

Wszelkie formalności związane z ubieganiem się o skierowanie i umieszczenie w powyższym Domu (wniosek, ustalenie sytuacji rodziny, opinia lekarska, wydanie decyzji administracyjnej) nadal załatwia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Kilińskiego 25A w Lubinie.

Dom Opieki „Szarotka”


 

szar-2

ul. Sybiraków 13
59- 300 Lubin
tel. 76/746 83 60 lub 76/746 83 59
tel.kom. 669 560 550
e-mail szarotka@mops.lubin.pl


Budynek Domu Opieki „Szarotka” usytuowany jest w dogodnym miejscu i w bezpiecznej odległości od hałaśliwych ulic, otoczony zielonym ogrodem.

Obiekt spełnia obowiązujące standardy.

Dom posiada 35 miejsc dla kobiet i mężczyzn przewlekle somatycznie chorych. Część z podopiecznych porusza się na wózkach inwalidzkich, inni przy pomocy chodzików lub lasek.

 

Zapewniamy odpowiednie warunki bytowe i prawdziwie domową atmosferę ciepła i życzliwości. Świadczymy całodobową profesjonalną pomoc wykwalifikowanego zespołu terapeutyczno-opiekuńczego: pielęgniarek, opiekunów medycznych i terapeuty, którzy dbają o jak najdłuższe utrzymanie sprawności fizycznej i psychicznej naszych mieszkańców. Codzienne, w zależności od potrzeb, prowadzona jest terapia zajęciowa oraz ćwiczenia usprawniające.

 

Działalność „Szarotki” wspierają wolontariusze, zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież szkolna, którzy mocno angażują się w pracę na rzecz mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

Do dyspozycji mieszkańców oddajemy 21 przytulnie urządzonych pokoi, jedno i dwuosobowych z łazienkami, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor, radio, telefon oraz tzw. system przywoławczy.

 

 

W każdą niedzielę i święta mieszkańcy mają możliwość uczestniczenia we mszy świętej odprawianej w kaplicy. Ciężko chorych i nie mogących się poruszać kapłan odwiedza w pokojach.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do lubińskiego Domu Opieki „Szarotka” wszystkich, którzy zmagają się z chorobą, samotnością, cierpieniem lub niepełnosprawnością.
Zapewniamy dobre samopoczucie i bezpieczeństwo oraz możliwość aktywnego spędzania czasu w przyjaznej domowej atmosferze.