Ferie 2019

Tegoroczne ferie dobiegły końca. Terapeuci z Sekcji Profilaktyki Uzależnień, jak co roku uczestniczyli w akcji, organizowanej wspólnie z Regionalnym Centrum Sportowym
pn. „Sportowe Ferie”. Działanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Aktywne zagospodarowanie czasu wolnego było dzieciom bardzo potrzebne.

Terapeuci przygotowali działania profilaktyczne, wzbogacając ofertę dla uczestników. Dzieci, młodzież oraz dorośli mogli skorzystać z przygotowanego stoiska profilaktycznego m.in. podczas gier i zabaw na kręgielni, ściance wspinaczkowej czy basenie.

Uczestnicy uzupełniali specjalne kupony, opisując na nich swoje zainteresowania oraz mocne strony. Każdy, kto zdecydował się na udział w zabawie profilaktycznej mógł podejść do stoiska z wypełnionym kuponem, podzielić się własnymi pomysłami oraz porozmawiać
z terapeutą. Inną formą działań, które sprawdziły się w tym roku, był quiz profilaktyczny na temat szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych.  Z pewnością była to ciekawa i niezapomniana lekcja dla każdego biorącego udział w zadaniu. Ilość chętnych przerosła wszelkie oczekiwania. Uśmiechnięte twarze dzieci potwierdzają, że tego typu działanie jest dla nich atrakcyjną formą zdobywania informacji na tematy trudne. Nie zabrakło również warsztatów z alko i narkogoglami, które niezmiennie cieszą się dużą popularnością.

Wszyscy korzystający ze stoiska profilaktycznego byli nagradzani gadżetami profilaktycznymi. Do wyboru była piłeczka antystresowa i breloczki odblaskowe. Dodatkowo każdy młody uczestnik otrzymał słodycz i nalepkę profilaktyczną. Na biorących udział
w konkurencjach sportowych – czekały upominki w postaci drobnego sprzętu sportowego, które dodatkowo zachęcają do aktywnego trybu życia po feriach.

Rodzice, opiekunowie i inni dorośli również mieli okazję skorzystać z obecności terapeutów. Podchodząc do stoiska mogli porozmawiać na nurtujące ich tematy z zakresu profilaktyki uzależnień i przemocy. Chętnie przyjmowali materiały edukacyjno-profilaktyczne oraz ulotki informacyjne, gdzie szukać wsparcia i pomocy.