Grudzień

Grudzień

 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Z tej okazji  spotkaliśmy się z osobami, które aktywnie pomagają i poświęcają swój czas potrzebującym w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów. W podziękowaniu wolontariusze otrzymali upominki ufundowane przez Dyrekcję Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie. Spotkanie urozmaicił występ zespołu teatralnego „Pozytywni”.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Seniorów „Trzeci Wiek” w Mikołajki włączyliśmy się w realizację projektu „Organizacja Imprez Międzypokoleniowych. Nasi seniorzy wcielili się w role Mikołajów oraz Śnieżynek i rozdawali słodycze. Na Rynku pojawiły się  „Animki” z Lubina, które zabawami urozmaicały dzieciom czas. Pomimo mroźnej pogody panowała bardzo ciepła i pełna pozytywnej energii atmosfera. Powyższy projekt został sfinansowany przez Gminę Miejską Lubin. 

8 grudnia zorganizowaliśmy zajęcia kreatywne podczas, których seniorzy wykonywali kartki świąteczne. Była to doskonała okazja do integracji i przywołania atmosfery świątecznej.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień  w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Betlejemskie Światło Pokoju dotarło także do nas – przynieśli je lubińscy harcerze.

15 grudnia wybraliśmy się na zimowy spacer po Parku Leśnym, który zakończył się piknikiem, podczas którego serwowaliśmy grochówkę oraz ciepłą herbatę.

22 grudnia do naszego domu zaprosiliśmy samotne osoby, by w ten sposób dodać im otuchy, w tym wyjątkowym świątecznym czasie. Wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu i  śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie akordeonu.

28 grudnia, zgodnie z tradycją  odbyło się spotkanie   „To był rok, dobry rok”, podczas którego wspominaliśmy najważniejsze wydarzenia kończącego się roku. Nagrodziliśmy również seniorów, którzy aktywnie uczestniczą w naszych przedsięwzięciach i pomagają nam w  działalności. Z całego serca dziękujemy wszystkim za ten rok i z niecierpliwością czekamy na następny.