Lipiec w Seniorze

Lipiec w Seniorze

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów „Trzeci Wiek” 5 lipca br. seniorzy ponownie pojechali na wycieczkę. Tym razem wybrali się do Dusznik i Polanicy Zdroju.
W Dusznikach odwiedzili Muzeum Papiernictwa, gdzie  poznali historię oraz proces powstawania papieru, spacerowali po Rynku, Dworku Chopina, a także kosztowali wody zdrojowej. W Polanicy natomiast spacerowali po Parku Zdrojowym, podziwiali feerię barw dywanu z begonii, który prowadził do Altany Miłości i kamiennej kuli. Miłośnicy sztuki teatralnej mogli wsłuchać się w prezentowany na scenie Teatr Jednego Aktora. Wyjazd był realizacją projektu „Piękna Nasza polska Cała” finansowanego przez Gminę Miejską Lubin.

            Tak jak w poprzednim miesiącu i tym razem zorganizowaliśmy dwa spotkania w przydomowym ogródku – 12 i 19 lipca. Jak zwykle podczas spotkań serwowaliśmy kiełbaski z grilla, seniorzy spędzili czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Była to doskonała okazja do rozmów, żartów i integracji.

            24 lipca Stowarzyszenie Seniorów „Trzeci Wiek” spontanicznie zorganizowało  wyjazd turystyczno – rekreacyjny do Głogowa i Sławy z czego również skorzystali nasi seniorzy.
W Głogowie zwiedzili Kolegiatę Głogowską, Dom Uzdrowienia Chorych i spacerowali brzegiem Odry. W Sławie plażowali przy Jeziorze Sławskim a także pływali statkiem „Lubuszanin”.      
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, do zobaczenia w sierpniu.