MAJ

08 maja we współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów „Trzeci Wiek” zorganizowaliśmy  spotkanie w ramach projektu „Seniorski Szlak” pn. „Rocznice Majowe”. W wydarzeniu udział wzięli członkowie lubińskich organizacji kombatanckich, harcerze oraz seniorzy. Program artystyczny przygotował zespół „Wrzos”. Spotkanie zostało sfinansowane przez Gminę Miejską Lubin.

09 maja wybraliśmy się na pierwszą w tym roku wycieczkę do Kliczkowa i Bolesławca.
W Bolesławcu zwiedziliśmy muzeum ceramiki natomiast w Kliczkowie piękny zamek nawiązujący swą formą do francuskich budowli.

W dniach 13- 19 maja seniorzy przebywali w Zakopanem. Głównym celem tej podróży było korzystanie z prozdrowotnych właściwości kąpieli w termach chochołowskich. Wyjazdy zostały sfinansowane przez Gminę Miejską Lubin w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

Zespół teatralny „Pozytywni” wystąpił w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Lubinie, zaprezentował sztukę „Zamieszanie w Krainie Bajek”, dzieci były zachwycone.

22 maja zorganizowaliśmy Dzień Matki i Ojca, spotkanie urozmaicił nam występ zespołu ludowego „Hosadyna od Lubina, który obchodził 17 jubileusz oraz zespół teatralny „Pozytywni” ze scenką humorystyczną.

24 maja odwiedziły nas przedszkolaki, maluchy przedstawiły  bogaty program artystyczny, który wzbudził zachwyt publiczności. Po występie artystów z Przedszkola Miejskiego nr 1 na scenie zaprezentował się zespół wokalny „Bez Nazwy”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych gości. Była to udana integracja międzypokoleniowa.

W maju rozpoczęliśmy sezon grillowy i zorganizowaliśmy spotkanie z kiełbaskami w przydomowym ogródku. Pogoda nam sprzyjała, seniorzy w dobrych humorach, z optymistycznym nastawieniem spędzili razem czas.