MAJ

Maj w Seniorze

1 maja nasze zespoły: „Wrzos”, „Bez Nazwy” oraz  „Hosadyna od Lubina”  wspólnie wystąpiły podczas X Festiwalu Kwiatów i Roślin w Lubińskim Parku Leśnym.

            11 maja dzięki uprzejmości RCS na kręgielni  odbyły się indywidualne zawody
w kręgle. W turnieju udział wzięli reprezentanci Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów byłych pracowników KGHM Rejon Lubin, Uniwersytetu Senioralnego w Lubinie, Stowarzyszenia Seniorów „Trzeci Wiek” oraz  DDP „Senior”. W kategorii kobiety miejsca zajęły: I – Henryka Kawałko, II – Zofia Dziwińska, III – Aleksandra Janowicz. W kategorii mężczyźni: I miejsce – Tadeusz Dąbrowski, II – Janusz Słupski, III – Andrzej Drogosz. Nagrody  ufundował  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie. Turniej był  nie tylko rywalizacją sportową
ale również świetną okazją do integracji. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział
a zwycięzcom gratulujemy.

            Dzięki współpracy naszego Domu ze Stowarzyszeniem Seniorów „Trzeci Wiek”,
17 maja seniorzy wybrali się na wycieczkę. W Henrykowie zwiedzili zespół klasztorny opactwa cysterskiego, jedno z najokazalszych i najpiękniejszych budowli barokowych
na Śląsku. W Wojsławicach spacerowali po arboretum, gdzie podziwiali nietuzinkowe odmiany krzewów, drzew i kwiatów. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” finansowanego przez Gminę Miejską Lubin.

            24 maja w Centrum Grillowym „Ranczo” odbyło się  spotkanie pn. „Majówka
w plenerze”.  Była to realizacja kolejnej części projektu „Seniorski Szlak” realizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów „Trzeci Wiek” oraz DDP „Senior”. Podczas integracji  panowała  fantastyczna i doskonała atmosfera.

            31 maja seniorzy spotkali się w licznym gronie by uczcić Dzień Matki i Ojca.
Była to okazja by oddać się refleksji i wrócić wspomnieniami do swoich rodziców. Program artystyczny podczas spotkania przedstawił zespół ludowy „Hosadyna od Lubina”.