Październik

Październik

4 października wspólnie ze stowarzyszeniem „A Tacy Sami” zorganizowaliśmy zajęcia twórcze. Podczas tych warsztatów seniorzy poznali makramę – technikę dekoracyjnego zaplatania sznurków i samodzielnie wykonali skrzaty. 

W dniu 5 października odbył się VII Turniej Brydżowy Par z okazji Dnia Seniora.
W turnieju uczestniczyło 8 par, w tym 5 par z Lubina i 3 pary z Przemkowa. I miejsce zajęła para z Lubina: Władysław Baranowski i Marian Baj, II miejsce również para z Lubina: Zygmunt Połeć i Bolesław Szkodziński natomiast III miejsce przypadło parze z Przemkowa: Grzegorz Kania i Remigiusz Cynacewicz. W klasyfikacji Miksta wygrała para w składzie: Irena Orłowska i Henryk Fienger z Przemkowa. Upominek dla „Super Seniora” otrzymał Pan Franciszek Miazga z Lubina. Cały turniej przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze. Nagrody ufundował MOPS w Lubinie. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

7 października nasz zespół „Hosadyna od Lubina” wziął  udział w XII Dolnośląskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Seniorów w Jeleniej Górze, który był zorganizowany w ramach  Jeleniogórskich Senioralii. Swoim występem zespół wyśpiewał sobie III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

9 października w kościele Matki Bożej Częstochowskiej z okazji Dni Seniora odbyła się Msza Święta w intencji osób starszych, w którą aktywnie włączyli się  nasi seniorzy. Dziękujemy za uczestnictwo, udział i organizację.

11 października uczciliśmy 15 – lecie zespołu „Bez Nazwy”. Z tej okazji odbył się uroczysty koncert, podczas którego seniorzy wysłuchali dorobku artystycznego zespołu. Stowarzyszenie Seniorów „Trzeci Wiek” oraz Rada Domu przygotowała smaczną niespodziankę i wręczyła zespołowi tort własnego wypieku.

18 października przy współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów „Trzeci Wiek’, zorganizowaliśmy Przegląd Form Literackich, który odbył się w Centrum Działań Twórczych w Lubinie. Relację z tego wydarzenia opisaliśmy we wcześniejszym artykule, do przeczytania  którego serdecznie zapraszamy.

20 października  zorganizowaliśmy akcję zaopiekuj się grobem, w którą włączyli się seniorzy oraz osoby bezdomne. W ramach wolontariatu, posprzątaliśmy opuszczone groby osób bezdomnych.

22 października „Hosadyna od Lubina” wystąpiła podczas Święta Pieczonego Ziemniaka w Prochowicach. Dziękujemy Ośrodkowi Kultury i Sportu za zaproszenie i transport.

25 października jak co roku zorganizowaliśmy Konkurs Kulinarny pt. „Król potrawy – kartofel, pyrka, grula”. W konkursie udział wzięło 21 osób, nagrodzone zostały 3 najsmaczniejsze potrawy, nie zabrakło wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Potrawy  oceniało jury w składzie: Nikola Hyszko i Oliwia Sitarska uczennice 4 klasy technikum o profilu technik żywienia i usług gastronomii oraz Marlena Bielecka, zawodowo fotograf a prywatnie pasjonatka gotowania. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością zarówno w przygotowaniu potraw jak i ich nazewnictwie. 
I miejsce zajęła Krystyna Augustyniak – DDP „Senior”,
II miejsce Fatima Kozłowska – WTZ „Promyk”,
III miejsce Kamila Mozga – WTZ „Kameleon”,
wyróżnienie otrzymała Agnieszka Bieńkowska – Stowarzyszenie Seniorów „Trzeci Wiek”
i Małgorzata Nowakowska – WTZ „Przytulisko”. Nagrody ufundował MOPS w Lubinie.

            Do zobaczenia w listopadzie.