Piknik profilaktyczny

Piknik profilaktyczny 15 czerwca 2016 r.
W ramach projektu „Bezpieczne wakacje” terapeuci Sekcji Profilaktyki Uzależnień zorganizowali dla młodzieży gimnazjalnej piknik profilaktyczny, który odbył się na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, 15 czerwca br. Akcję wspierali policjanci
z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie.
Podczas pikniku młodzież uczestniczyła w quizie profilaktycznym sprawdzającym wiedzę, przede wszystkim na temat niebezpieczeństw wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych, tj. nikotyny, alkoholu, narkotyków czy dopalaczy oraz zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami nad wodą. Biorący udział w quizie zostali nagrodzeni.
Nie zabrakło również atrakcji w postaci zabaw zespołowych i indywidualnych
oraz konkurencji sportowych przy użyciu alko i narkogogli.

piknik1

piknik2

Na stoisku przygotowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, młodzież mogła zbadać zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz uczestniczyć w demonstracji szkodliwości palenia papierosów.

piknik3

Gimnazjaliści wraz z opiekunami podpisywali się również na specjalnie przygotowanym profilaktycznym plakacie, deklarując tym samym zachowanie trzeźwego umysłu, wolnego od używek. Za złożoną deklarację otrzymywali numerek, który brał udział w losowaniu fantów. Nagrody – gadżety, akcesoria i zestawy sportowe bardzo ucieszyły uczniów.

piknik4 piknik5 piknik6
Nauczyciele otrzymali „Teczkę pedagoga” – zawierającą scenariusze lekcji profilaktycznych
oraz ulotki i broszury dot. profilaktyki uzależnień. Piknik zakończono poczęstunkiem w postaci kiełbasek z rożna i lemoniady.
Mamy nadzieje, że tego typu przedsięwzięcia wpłyną na poprawię jakości spędzanego przez młodzież czasu wolnego, a okres wakacyjny będzie dla nich bezpieczny i radosny.