MAJ

Maj w Seniorze

1 maja nasze zespoły: „Wrzos”, „Bez Nazwy” oraz „Hosadyna od Lubina” wspólnie wystąpiły podczas X Festiwalu Kwiatów i Roślin w Lubińskim Parku Leśnym.
11 maja dzięki uprzejmości RCS na kręgielni odbyły się indywidualne zawody w kręgle. W turnieju udział wzięli reprezentanci Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów byłych pracowników KGHM Rejon Lubin, Uniwersytetu Senioralnego w Lubinie, Stowarzyszenia Seniorów „Trzeci Wiek” oraz DDP „Senior”. W kategorii kobiety miejsca zajęły: I – Henryka Kawałko, II – Zofia Dziwińska, III – Aleksandra Janowicz. W kategorii mężczyźni: I miejsce – Tadeusz Dąbrowski, II – Janusz Słupski, III – Andrzej Drogosz. Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie. Turniej był nie tylko rywalizacją sportową ale również świetną okazją do integracji. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.
Dzięki współpracy naszego Domu ze Stowarzyszeniem Seniorów „Trzeci Wiek”, 17 maja seniorzy wybrali się na wycieczkę. W Henrykowie zwiedzili zespół klasztorny opactwa cysterskiego, jedno z najokazalszych i najpiękniejszych budowli barokowych na Śląsku. W Wojsławicach spacerowali po arboretum, gdzie podziwiali nietuzinkowe odmiany krzewów, drzew i kwiatów. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” finansowanego przez Gminę Miejską Lubin.
24 maja w Centrum Grillowym „Ranczo” odbyło się spotkanie pn. „Majówka w plenerze”. Była to realizacja kolejnej części projektu „Seniorski Szlak” realizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów „Trzeci Wiek” oraz DDP „Senior”. Podczas integracji panowała fantastyczna i doskonała atmosfera.
31 maja seniorzy spotkali się w licznym gronie by uczcić Dzień Matki i Ojca. Była to okazja by oddać się refleksji i wrócić wspomnieniami do swoich rodziców. Program artystyczny podczas spotkania przedstawił zespół ludowy „Hosadyna od Lubina”.