Zdarzyło się w czerwcu

Zdarzyło się w czerwcu

Zdarzyło się w czerwcu

10 czerwca Stowarzyszenie Historyczne „Rekonstrukcje Lubin” zaprosiło seniorów na pieszą wycieczkę szlakiem turystycznym i ścieżką spacerowo – przyrodniczą „Droga do dębów”. Uczestnicy w strojach ludowych, bawili się i śpiewali przy akompaniamencie akordeonu i ognisku w Dolinie Zimnicy. Dziękujemy za zorganizowanie udanego spotkania integracyjnego.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „A Tacy Sami” seniorzy rozwijali aktywność twórczą na warsztatach rękodzielniczych, które odbyły się 14 czerwca w DDP „Senior”.
W trakcie zajęć uczestnicy wykonali piękne kartki metodą cardmakingu. Powstały unikatowe, pomysłowe i oryginalne prace.

25 czerwca seniorzy wspierali organizację koncertu „Wniebodęte”. Seniorki z „Cukierenki Babuni” upiekły 1160 rogalików, a personel przygotował orzeźwiającą domową lemoniadę dla publiczności.

Jak co roku w okresie letnim zorganizowaliśmy dwa spotkania w przydomowym ogródku – 14 i 28 czerwca. Podczas spotkań serwowaliśmy kiełbaski z grilla, w trakcie jednego z pikników (28 czerwca) odbyły się dwa szkolenia: „Seniorze bądź czujny i bezpieczny” przeprowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie i „Jak skutecznie bronić się przed oszustwami i korzystać z praw konsumenckich” przeprowadzone przez Stowarzyszenie „Fidei Defensor”. Zapraszamy do galerii zdjęć na fotorelację z wydarzeń.