Rywalizowali w kręgielni

Zaawansowany wiek wcale nie oznacza siedzenia w domu przed telewizorem i w samotności. Lubińscy seniorzy już niejednokrotnie dowiedli, że spotkanie w ich towarzystwie jest znakomitym lekarstwem na nudę. Wiadomo. W grupie zawsze raźniej, można zrobić więcej ciekawych rzeczy łącząc przy okazji przyjemnie z pożytecznym. Tak też zrobili 9 listopada. Tego dnia w lubińskiej kręgielni Regionalnego Centrum Sportowego odbyły się Drużynowe Zawody w Kręgle.
Do rywalizacji o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie stanęło blisko 50 zawodniczek i zawodników dziewięć zespołów z Głogowa, Polkowic i Lubina. Gości z Głogowa reprezentowali podopieczni Domu Dziennego Pobytu i Domu Pomocy Społecznej „Magnolia”. W barwach Polkowic wystąpili seniorzy z Ośrodka Pomocy Społecznej. Najliczniejszą grupę natomiast stanowili gospodarze z miejscowych środowisk: Warsztatów Terapii Zajęciowej „Akademia Życia”, Centrum Psychiatrii i Psychologii „Mariamed”, Stowarzyszenia Seniorów „Trzeci Wiek”, Uniwersytetu Senioralnego, Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP oraz Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Spotkanie w kręgielni to nie tylko – jak się okazało – rywalizacja sportowa, ale również okazja do miłych i sympatycznych rozmów, wspomnień, a także kreślenia najbliższych planów.

– Cieszę się, że mogłam przyjechać na te zawody z moimi koleżankami i kolegami. Jesteśmy podekscytowani atmosferą i doskonałą organizacją imprezy. Poza tym jest to dla mnie również znakomita okazja do spotkania się ze starymi przyjaciółmi z innych miejscowości i środowisk. Mam nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie – powiedziała Joanna Flejterska z Polkowic.

Nad przebiegiem kilkugodzinnych zmagań sportowych sprawnie czuwały jurorki Edyta Braszczok i Barbara Welenc. Okazało się, że gospodarze zawodów wcale nie byli aż tak gościnni w tej rywalizacji, deklasując swoich rywali. Trzy pierwsze miejsca zagarnęli Lubinianie. W klasyfikacji zespołowej bezapelacyjne zwycięstwo odniosła drużyna reprezentująca lubińskie Stowarzyszenie Seniorów „Trzeci Wiek”. Łącznie zdobyli 219 punktów. I to właśnie oni odebrali z rąk Dyrektor MOPS Stanisławy Lewandowskiej główne trofeum zawodów. Drugie miejsce przypadło Uniwersytetowi Senioralnemu (198 pkt.), a trzecie zespołowi z Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP (191pkt.)

Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia;

  • MOPS DDP „Senior” Lubin – (179 pkt)

  • DPS „Magnolia” Głogów – (165 pkt)

  • CPiP „Mariamed” Lubin – (163 pkt)

  • OPS Polkowice – (148 pkt)

  • DDP Głogów – (142 pkt)

  • WTZ Akademia Życia Lubin – ( 99 pkt)

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się Mieczysław Karpisz, który zgromadził 58 punktów. Drugie miejsce wywalczył Janusz Słupski (53 pkt.), a trzecie Czesława Terepko (52 pkt.).

Warto nadmienić, że jedynym zawodnikiem, który zbił wszystkie kręgle jednym rzutem był Mirosław Kuriata z WTZ Akademia Życia Lubin.

– Za trzecim razem dopiero udało mi się tego dokonać. Wszystkie poprzednie były niestety pudłami. Ale nie wynik jest najważniejszy, choć staraliśmy się z całych sił. Najważniejszy jest udział w imprezie i możliwość spotkania się z przyjaciółmi –
z dumą podkreślił wspomniany Mirosław Kuriata.

Impreza ta potwierdziła po raz kolejny, że wiek nie jest sprawą najważniejszą. Jego uczestnicy udowodnili, że nie znoszą bezczynności. Potrzebowali jedynie pretekstu do wyjścia z domu, nawiązania nowych przyjaźni, a przede wszystkim zadbania
o kondycję fizyczną. A jeśli do tego dodamy jeszcze przepyszny sernik oraz aromatyczną kawę i herbatę przygotowaną przez „Cukierenkę Babuni” będzie to już pełnia szczęścia.

Andrzej Lech