Sierpień

Sierpień

3 sierpnia seniorzy wybrali się na wycieczkę, by podziwiać „zamki na wodzie” położone w Kotlinie Jeleniogórskiej: Staniszowie, Wojanowie i Łomnicy. W drodze powrotnej  odwiedzili Jelenią Górę, a tam Sanktuarium Krzyża Świętego,  spacerowali po Rynku  i podziwiali miasto z wieży widokowej. Wyjazd został zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów „Trzeci Wiek”. Była to realizacja projektu „Piękna Nasza Polska Cała” finansowanego przez Gminę Miejską Lubin.

Na 9 sierpnia zaplanowaliśmy  spotkanie w przydomowym ogródku z pieczeniem kiełbasek. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała. Spotkaliśmy się na stołówce, a seniorzy  spędzili czas na rozmowach w miłej i ciepłej atmosferze.

23 sierpnia bawiliśmy się na Święcie Chleba. Szczegóły z tego wydarzenia opisaliśmy w odrębnym artykule w aktualnościach DDP „Senior”.

30 sierpnia odbyła się wycieczka do Stronia Śląskiego –  w Muzeum Kamieni i Minerałów uczestnicy podziwiali wyjątkowe eksponaty. Głównym celem było zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie – najdłuższej jaskini całych Sudetów, która swoim urokiem zachwyciła  wszystkich uczestników wyjazdu.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w sierpniu, z niecierpliwością czekamy na wydarzenia we wrześniu.