Spotkanie dla seniorów

SPOTKANIE DLA SENIORÓW „SENIOR – ONLINE” JUŻ 1 MARCA 2021!


Koncepcja „SENIOR ONLINE”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa dolnośląskiego w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez dolnośląską Policję. Pierwsze tego typu spotkanie przeprowadzi policjant zajmujący się profilaktyką w lubińskiej komendzie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie on-line, które odbędzie się 1 marca 2021 roku we wszystkich jednostkach powiatowych Dolnego Śląska.
Ideą programu są cykliczne spotkania on-line funkcjonariuszy z seniorami z terenu całego województwa dolnośląskiego, które odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 9.00-9.30, jednocześnie w 26 jednostkach Policji.
Pierwsze tego typu spotkanie przeprowadzą funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie asp. Anna Szajbler i asp. Krzysztof Pawlik. Na początku policjanci przedstawią seniorom ideę koncepcji i cel jej opracowania. Głównym tematem będzie omówienie metod działania oszustów na „wnuczka”, „policjanta” „amerykańskiego żołnierza” oraz sposób kontaktu z Policją w przypadku zaistnienia przestępstwa. Seniorzy uczestniczący w spotkaniu kontaktować się będą z prowadzącymi na czacie i będą mogli zadawać im najbardziej nurtujące ich pytania, na które policjanci będą odpowiadać do kamery.
Celem tych działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z lubińskimi policjantami już 1 marca 2021 roku, w godzinach 9.00-9.30 w
serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.
https://youtu.be/-owYMJ_K9XA