STOP PRZEMOCY

stop-logo

Twoja cisza wspiera przemoc

Zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą w rodzinie, udzielenie jej pomocy oraz dostarczenie kompleksowej informacji o sytuacji prawnej i możliwych środkach działania to cele realizowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Mieszkańcy miasta Lubina mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy terapeutów, psychologa, radcy prawnego i konsultanta m. in. w formie:

  • konsultacji indywidualnych, małżeńskich, wychowawczych;
  • psychoedukacji;
  • zajęć grupowych;
  • porad prawnych.

Informujemy, że obecnie trwa nabór chętnych na zajęcia grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy domowej, zapisy oraz informacje prowadzonych grupach można uzyskać pod numerem telefonu 76 847 63 55 lub osobiście w Sekcji Profilaktyki Uzależnień przy Al. Niepodległości 31.

Natomiast w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie przy ul. Kilińskiego 25a odbywają się zajęcia grupowe, gdzie można uzyskać m. in. wsparcie dla osób krzywdzonych.

Jeśli w rodzinie oprócz problemu przemocy występuje także problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu, można udać się na spotkanie z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Szukasz pomocy, bo jest Ci źle i być może chcesz coś zmienić w swoim życiu

– NIE BÓJ SIĘ –

w każdej sytuacji otrzymasz wsparcie i pomoc

MASZ PRAWO DO TEGO, BY CI POMÓC

Szczegółowe informacje dotyczące form wsparcia można pozyskać od pracowników socjalnych (poniedziałek – piątek w godzinach od 7.30 do 15.30) w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie przy ul. Jana Kilińskiego 25a
oraz
Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie przy ul. Traugutta 3

Jeśli jesteś świadkiem przemocy

REAGUJ !!!

Reakcja na krzywdę to prawny i moralny obowiązek

– NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA KRZYWDĘ INNYCH –