V Bieg Papieski

21 kwietnia 2018r.

Jak wiadomo – sport to zdrowie,  natomiast zdrowie jest bezcenną wartością, o którą trzeba dbać. Aktywność fizyczna pozwala utrzymać dobrą formę nie tylko ciała ale i ducha, poprawia nastrój  i samopoczucie co wpływa na podniesienie oceny własnej wartości.

V Bieg Papieski był doskonałą okazją aby porozmawiać o tym z mieszkańcami Lubina. Dzieci, młodzież i rodzice chętnie podchodzili do stoiska przygotowanego przez pracowników Sekcji Profilaktyki Uzależnień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w partnerstwie z  Regionalnym Centrum Sportowym.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy plakat, na którym dzieci mogły pokazać, które wartości umieszczone na planszy, są dla nich najważniejsze. W tym celu zostawiały odcisk palca pod wybranym, przez siebie, określeniem. Najwięcej  odcisków palca znalazło się pod słowem: rodzina, przyjaźń,  miłość,  zdrowie. Ponadto młodzi ludzie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat niebezpieczeństw wynikających z używania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Wszyscy uczestnicy quizów oraz innych zabaw proponowanych przez pracowników sekcji, zostali nagrodzeni słodyczami oraz ciekawymi gadżetami zawierającymi hasło „Moje życie wolne od używek” np. opaskami na rękę, linijkami czy smyczami.

Osoby dorosłe, zainteresowani tematem profilaktyki uzależnień mogli porozmawiać z terapeutą oraz otrzymać pakiet ulotek edukacyjno – informacyjnych. Uczestniczyli również w quizie profilaktycznym „Odpowiedzialny Kierowca”, w którym należało odpowiedzieć na kilka wylosowanych pytań dot. zagrożeń wynikających z prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu. Każdy uczestnik nagrodzony został jednorazowym alkotestem.