WAKACJE Z PROFILAKTYKĄ

Jak co roku, w okresie wakacji letnich, dzieci i młodzież z Lubina mogły liczyć na mnóstwo atrakcji i zajęć sportowych organizowanych bezpłatnie na terenie miasta.  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej włączył się w imprezy przygotowane dla najmłodszych mieszkańców przez Regionalne Centrum Sportowe.

Podczas Akcji Lato 2020, terapeuci MOPS zorganizowali kiosk profilaktyczny, na którym dostępne były broszury dotyczące zarówno wypoczynku nad wodą jak i zagrożeń związanych z alkoholem
 i innymi środkami psychoaktywnymi.

Prowadzono warsztaty z alko i narkogoglami oraz quizy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży o tematyce uzależnień, przemocy oraz zdrowego stylu życia. Była również możliwość porozmawiania o zagrożeniach, jakie mogą spotkać  młodych uczestników Akcji podczas tegorocznych wakacji.

Pytania zawarte w quizach profilaktycznych dotyczyły stereotypów i mitów na temat uzależnienia od papierosów, alkoholu i narkotyków. Wszyscy uczestnicy zabaw byli nagradzani gadżetami w postaci: breloczków lub opasek odblaskowych,  smyczy z hasłami profilaktycznymi, piłeczek antystresowych oraz słodkości.