„Wokół orszaku”

Po raz kolejny, 6 grudnia, ulicami Lubina przeszedł pochód Trzech Króli. Trzy orszaki nawiązujące do monarchów Kacpra, Melchiora i Baltazara wyruszyły

z Kościoła pw. Św. Jana Bosko. Towarzyszyły im rodziny, dzieci i młodzież szkolna, ich nauczyciele i wychowawcy, sąsiedzi, ludzie w różnym wieku. Wśród nich również seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Wszyscy wspólnie stworzyli niezwykle barwne przedstawienie zakończone tradycyjnie na terenach przyległych do Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe. Była to piąta edycja tego barwnego pochodu w naszym mieście, podczas którego mieszkańcy Lubina oddali pokłon Nowonarodzonemu i Świętej Rodzinie.


W tym roku królewski orszak maszerował pod hasłem „Pokój i dobro”, którego scenariusz opowiadał o stworzeniu, przyrodzie i jej ochronie. Był więc również okazją do zainteresowania się zwierzętami, które zgromadziły się w „królewskiej zagrodzie” pod obronnymi murami dawnego grodu. Na zmarzniętych uczestników pochodu, jak co roku, czekała gorąca herbata, kawa i przepyszne ciasteczka. Przemarznięci mieszkańcy chętnie korzystali z gorącej propozycji podopiecznych Domu Dziennego Pobytu „Senior” i Stowarzyszenia Seniorów „Trzeci Wiek”
w Lubinie.

– Doskonały pomysł. Gdyby nie ten „ciepły namiot” i jego rozgrzewająca zawartość pewnie trudno byłoby nam wytrwać do końca tego barwnego widowiska. Sam pochód i to widowisko było taką odskocznią od codziennej szarości. A jeszcze ten gorący poczęstunek. Czego można więcej chcieć – powiedziała jedna

z mieszkanek Lubina.

Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów papierową koronę, śpiewnik

z kolędami oraz okolicznościową naklejkę. Warto też nadmienić, że lubiński orszak był jednym z 515 jakie przemaszerowały w różnych miejscowościach w całej Polsce.

Andrzej Lech