WRÓBELKI DZIADKOM

Są takie dni w roku kiedy babciom i dziadkom okazujemy wyjątkową wdzięczność. Szczególnie za nauki, troskę i opiekę. Przede wszystkim jednak za ich obecność. Te dni to 21 i 22 stycznia. Wówczas najmłodsi wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia szkolne i wręczają im laurki. Starsi natomiast składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki. Nie inaczej było (z niewielkim opóźnieniem) 25 stycznia w Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Tego dnia odbyło się uroczyste spotkanie właśnie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Witając wszystkich obecnych Elżbieta Miklis, kierownik DDP „Senior” przekazała w imieniu kierownictwa placówki oraz Stowarzyszenia Seniorów „Trzeci Wiek” najlepsze życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Miłym upominkiem dla dostojnych gości był program artystyczny w wykonaniu dzieci najmłodszej grupy Przedszkola Miejskiego nr 7. Zespół o wdzięcznej nazwie „Wróbelki” oprócz okolicznościowych wierszy i piosenek zaprezentował także specjalny układ taneczny, w którym uczestniczyły również chętne babcie. Występ „Wróbelków”, który przyjęty został entuzjastycznie, przygotowały wychowawczynie przedszkolaków; panie Anna Rus i Małgorzata Zielińska. Dodatkową niespodzianką na tym świątecznym spotkaniu była wizyta Krecika, słynnej maskotki piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin. Jego wizyta przyjęta została z ogromnym zainteresowaniem szczególnie przez przedszkolaków. Nie obyło się bez wspólnej zabawy i pamiątkowych zdjęć.

Wdzięczność za wzruszające chwile seniorzy okazali małym wykonawcom słodkim poczęstunkiem z ciepłą herbatką i przepysznym serniczkiem. W imieniu wszystkich babć i dziadków serdeczne podziękowania przekazał Kazimierz Furtak, prezes Stowarzyszenia Seniorów „Trzeci Wiek”, życząc młodym artystom dalszych osiągnięć estradowych.

Po występie przedszkolaków seniorzy jeszcze długo bawili się uczestnicząc w licznych wesołych konkursach ciesząc się ciepłym przyjęciem i kolejną okazją wspólnego spotkania.

Andrzej Lech