Wspólne kolędowanie

Kolędowania czas zakończyć. Była to bowiem ostatnia chwila do świątecznego śpiewania. Pracownicy Domu Dziennego Pobytu „Senior” skrzętnie ten czas wykorzystali organizując konkurs. W ostatnim dniu stycznia, w szranki stanęły trzy zespoły i chór .

Galę konkursową otworzył chór „Cantabile” pod dyrekcją Doroty Kwaśniewskiej, który przepięknie zaprezentował „Mizerną cichą” i „Dziecinę małą”. Drugim wykonawcą był zespół „Bez nazwy”. W jego interpretacji widzowie usłyszeli „Leć kolędo leć” oraz „W górę serca, w górę czoła” – piosenka trudna do sklasyfikowania. Można przyjąć, że był to utwór z pogranicza piosenki biesiadnej. Następnym prezentującym był „Wrzos”, który zaintonował: „Rozkwitnęła się lilija” i „Gore gwiazda Jezusowi”. Na zamknięcie przeglądu zespołowego śpiewania wystąpiła ”Hosadyna od Lubina”. Z zachowaniem ludowych akcentów usłyszeliśmy„Patrzcie bracia” i „Cieszmy się”.

Publiczność miała okazję wysłuchać uczennicy lubińskiej Szkoły Muzycznej -Zuzanny Stąpór. Jej instrumentalną wersję kolęd na gitarze klasycznej publiczność przyjęła z aplauzem. Na zakończenie przeglądu kolęd, wystąpił także gościnnie, jeden z członków „Chóru Dnia Jednego” z Prochowic – Augustyn Godek. W jego wykonaniu usłyszeliśmy „Zaśnij dziecino” i „Cichą noc”.

Jury – tym razem jednoosobowe – było jednomyślne z publicznością i przyznało ex eqvo pierwsze miejsce wszystkim wykonawcom za brawurowe, a jednocześnie ciepłe wykonanie przepięknych polskich kolęd. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a widownia miała doskonałą okazję do wspólnego śpiewania. W trakcie spotkania była także pachnąca kawa i słodkie rogaliki wypieczone przez seniorkę – Ewę Kwaśniewską.

Andrzej Lech