Czerwiec w Seniorze

Czerwiec w Seniorze

Miesiąc rozpoczęliśmy kolejnym już tego lata spotkaniem w przydomowym ogródku, Serwowaliśmy kiełbaski z grilla, a seniorzy spędzili czas w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów „Trzeci Wiek” nasi seniorzy wyjechali na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” współfinansowanego przez Gminę Miejską Lubin.

Zespół „Hosadyna od Lubina” wziął udział w pikniku  ludowym w Przedszkolu Miejskim Nr 1. Spotkanie było  prawdziwą integracją międzypokoleniową, zespół wraz z dziećmi wykonał utwór „W moim ogródeczku”, wszyscy byli zachwyceni.

Jako, że w czerwcu rozpoczyna się lato, seniorzy bawili się przy muzyce na żywo w Centrum Grillowym Ranczo podczas spotkania pn. „Kwiatowe powitanie lata”.

Jak co roku Seniorzy wspierali organizację koncertu „Wniebodęte”. Cukierenka Babuni na tą okazję upiekła około 2 tysięcy rogalików. W dzień koncertu częstowaliśmy  autorską lemoniadą przygotowaną przez pracowników kuchni DDP „Senior” oraz słodkimi rogalikami.

Zaprosiliśmy do nas zespół „Lejdis” i z tej okazji zorganizowaliśmy koncert podczas, którego wystąpił również zespół „Bez Nazwy”. Spotkanie okazało się świetnym pomysłem, zarówno zespoły jak i publiczność cudownie się bawiła.

Do Seniora zawitały przedszkolaki z Przedszkola Społecznego Montessori w Lubinie by obejrzeć sztukę teatralna pt. Zamieszanie w krainie bajek” w wykonaniu zespołu „Pozytywni”. Dzieci również zaprezentowały swoją twórczość i zaśpiewały utwór „Witajcie w naszej bajce”.

29 czerwca br. w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie zorganizowaliśmy Festiwal pn. „Ludowo i Radośnie”. Do udziału zgłosiło się 12 zespołów ludowych, Festiwal odbył się w ramach projektu „Organizacja Imprez Międzypokoleniowych” dofinansowanego przez Gminę Miejską Lubin. Podczas spotkania panowała folkowa atmosfera, widoczny był również międzypokoleniowy akcent festiwalu, Dziękujemy zespołom oraz publiczności, a także wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w realizację tego projektu.