Listopad w Seniorze

Listopad w Seniorze

3 listopada Seniorzy wybrali się do teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy, na sztukę „Sen srebrny Salomei”. Spektakl wywołał wiele emocji, wszyscy byli pod wrażeniem doskonałej gry aktorskiej.

6 listopada nasi podopieczni gimnastykowali swoje umysły podczas spotkania „Główkuj Nad Planszą” zorganizowanego przez Lubiński Klub Fantastyki. Ten sprawdzian aktywności okazał się ciekawym wyzwaniem.

11 listopada jak co roku seniorzy aktywnie włączyli się w organizację miejskiego pikniku z okazji Dnia Niepodległości, którzy odbył się na terenie Regionalnego Centrum Sportowego. „Cukierenka Babuni” upiekła od. 1500 sztuk pysznych ciasteczek a zespół wokalny z DDP „Senior” zaprezentował się na scenie.

14 listopada z okazji Światowego Dnia Seniora, uczniowie wraz z kadrą z Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie odwiedzili naszą placówkę przynosząc życzenia i pyszne herbatki dla naszych bywalców.
Dziękujemy za pamięć i serdeczny gest.

Odwiedziły nas także przedszkolaki z Planety Zdrowia, ciesząc nas swoim występem. Dzieci z entuzjazmem śpiewały piosenki  i zaprezentowały również program taneczny.

Zabawa integracyjna w Centrum Grillowym „Ranczo”, która odbyła się 15 listopada cieszyła się dużą frekwencją. Była to doskonała okazja by wspólnie spędzić czas przy muzyce i wspólnym biesiadowaniu. Nie zabrakło też elementu edukacyjnego – wykład o bezpieczeństwie seniorów przeprowadziła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

22 listopada w ramach projektu „Organizacja Imprez Międzypokoleniowych” w Centrum Działań Twórczych, odbył się Przegląd Form Wokalnych w kategoriach: piosenka solo i piosenka zespołowa z podziałem na grupy wiekowe do 50 roku życia i solo 50 +. Jury konkursu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: kategoria solo 50+ miejsce I Teresa Dudek, II Irena Młodecka, III Władysław Saganiak, wyróżnienie Józef Strychalski. W kategorii solo do 50 roku życia: I miejsce Urszula Witkowska, II miejsce Kamila Mozga, II Dorota Pytel, wyróżniono zespoły Kameleon, Chór Mariamed i zespół z DDP „Senior”. Spotkanie odbyło się dzięki środkom finansowym Gminy Miejskiej Lubin pozyskanym przez Stowarzyszenie Seniorów „Trzeci Wiek”            

30 listopada Stowarzyszenie „A Tacy Sami” oraz Stowarzyszenie Historyczne „Rekonstrukcje Lubin” zakończyły projekty „Miedziowy Szlak z Seniorami” oraz „ Senioriada na ludowo” podczas, których seniorzy mieli możliwość udziału w rajdach pieszych i zajęciach twórczych