Luty w Seniorze

Luty w Seniorze

Nasi seniorzy  mieli okazję uczestniczyć w występie, przygotowanym przez dzieci ze Żłobka nr 2. Program artystyczny wywołał  bardzo dużo radości zarówno na twarzach dzieci jak i publiczności.

7 lutego zorganizowaliśmy dla naszych seniorów Maskowy bal karnawałowy, który odbył się w Centrum Grillowym Ranczo. Zainteresowanie było bardzo duże, frekwencja jak zwykle dopisała i wszyscy  na tę okazję założyli pięknie zdobione maski balowe. Uczestnicy cudownie się bawili, jak na karnawał przystało.

W tym miesiącu odbyły się również 2 wyjazdy do teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Seniorzy mieli okazję obejrzeć sztukę „Dzieje grzechu” oraz „Wodewil Liegnitz”. Nasi podopieczni bardzo chętnie uczestniczą w takich wyjazdach i zawsze z dużym zainteresowaniem i przejęciem oglądają sztukę.

11 lutego na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Cukierenka Babuni upiekła słodkie rogaliki, które przekazaliśmy pacjentom z lubińskiego hospicjum, zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego przy ul . Bema oraz pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”.

Z okazji dnia zakochanych 14 lutego w Seniorze odbyło się rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego „Wykonane z sercem”. Wzięli w nim udział uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej „Akademia życia”, „Przytulisko”, „Słoneczko”, „Kameleon”, Centrum Psychiatrii i Psychologii MariaMed oraz Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Jury w składzie:
Dorota Kwaśniewska, Dominika Malec i Renata Malec wyłoniło następujących zwycięzców: I miejsce- Błażej Dańczak, II- Grzegorz Kordylewicz, III ex aequo – Kamila Mozga i Elżbieta Siedziukiewicz. Wyróżnienia otrzymali: Sylwia Fluder, Roman Szkudlarek i Agata Musiał. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

W naszej placówce nie mogło również zabraknąć integracyjnego spotkania walentynkowego, które ze względu na duże zainteresowanie zorganizowaliśmy w dwóch terminach. Na tę okoliczność przygotowaliśmy bogaty repertuar artystyczny. Wystąpił zespół teatralny „Pozytywni”, który zaprezentował sztukę „Sanatorium” na podstawie tekstu Doroty Gellner oraz soliści przygotowani przez instruktora muzycznego.

Seniorzy wybrali się do lubińskiej Galerii Pałacyk na wystawę prac Salvadora Dali i Zdzisława Beksińskiego „Dwa światy”.  Grupa z dużym zaciekawieniem podziwiała dzieła sztuki oraz wysłuchała informacji na ich temat przedstawionych przez kustosza.

Dziękujemy za miniony miesiąc i z niecierpliwością czekamy na marzec.